KLAN REHBERİ

KLAN REHBERİ

Herkese Selamlar!

Bu yazımızda sizlere Klan Sisteminin özelliklerini, sağladığı avantajları ve Klan Sisteminin nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

 

Klan Sistemi ve Gerekli Seviye Sınırı

Klan, oyuncular tarafından oluşturulup yönetilebilen ve üyelere ek faydalar sağlayan bir topluluktur. Bir klana katılmak veya bir klan oluşturabilmek için en az 5 seviye olmak gerekir.

 

Önerilen Klanlar Menüsü

Önerilen Klanlar Menüsünde senin için önerilen klanları görebilir, yeni bir klan oluşturabilir,  katılmak üzere bir klanı arayabilir ve sahip olduğun klan kartlarını görebilirsin. Ayrıca klana katılma isteklerini ve klanlardan sana gelen davetlere de buradan göz atabilirsin.

 

 

Klan Oluşturma

Önerilen Klanlar Menüsündeki “Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra açılan menüden klan logonu, klan ismini, klan açıklamanı, klanının ülkesini, klanının türünü ve klanına katılmak için gereken Klan Kupası sayısını belirleyebilirsin.

 

Klan Tipleri

Klanını oluştururken 2 farklı Klan Tipi seçebilirsin. Bunlar;

 

Açık: Tüm oyuncuların katılımına açık klan tipidir, herkes klana katılabilir.

Yönetilebilir: Klana katılmak için istek gönderilir ve Klan Liderinin onayı gerekir.

 

Arkadaşlarını Klana Davet Etme

Arkadaşlarını klanına davet etmek için, arkadaşlar bölümünde arkadaşının ismine dokunman ve açılan bölümden “Klana Davet Et” butonuna basman yeterlidir.

 

Klan Kupası

Klan Kupası, klanının sıralamada yükselmesini ve klan kapasitesini arttırabilmeyi sağlar. 

Kazandığın her maçta 2 adet Klan Kupası kazanırsın, eğer maçta üstün performans göstererek MVP olursan 2 adet daha Klan Kupası kazanırsın. Kaybeden takımda üstün performans göstererek ACE olursan 2 adet Klan Kupası kazanırsın. 

 

Klanının toplam kupasına göre kapasiteleri aşağıdaki gibi artar. Üstelik klanının sahip olduğu Klan Kupası sayısı azalsa dahi klan kapasitesi azalmaz.

 

 

Klan Sıralaması

Klan Sıralamasında ilk 100 klan sıralanmaktadır. Sıralama, klanların sahip olduğu toplam Klan Kupasına göre yapılmaktadır. Arama kutusuyla dilediğin klanı arayabilir, sıralamasını görebilirsin. Klan Sıralaması her sabah saat 07.00’de yenilenir.

 

 

Klan Rolleri

Klanındaki oyunculara farklı görevler ve ayrıcalıklar verebilirsin. Bu roller aşağıdaki gibidir; 

 

Lider: Klan üzerinde tam yetkiye sahiptir. Klan ayarlarını değiştirebilir, üyeleri ekleyip çıkarabilir ve rollerini değiştirebilir. 

Yardımcı Lider: Klan ayarlarını değiştirebilir, klan davetlerini ve isteklerini yönetebilir, üyeleri ve rollerini değiştirebilir.

Yönetici: Klan Davetlerini ve isteklerini yönetebilir.

Kıdemli: Üye ile aynı özelliklere sahiptir fakat daha şık görünür.

Üye: Her üye klana katıldığında bu rolle başlar. En düşük klan rolüdür.

 

Klan Faydaları

Klan Faydaları, klan üyelerine oyun içinde bonus olarak ek avantajlar sağlayan özelliklerdir. Bu faydalar Klan Kartları sayesinde elde edilmektedir. Klan Kartlarını, Klan Kasasından elde edebilirsin. Klan Kartlarının sağladığı faydalar aşağıdaki gibidir;

 

 

Klan Kartları Seviyeleri

Klan Faydalarının oranı Klan Kartlarının seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Klanındaki oyuncularda ne kadar fazla Klan Kartı bulunursa, Klanının sağladığı faydalar da o kadar yüksek olur. Aşağıdan seviye seviye Klan Kartlarının sağladığı faydalara göz atabilirsin.

 

Bu yazımızda sizlere Klan Sisteminin temel özelliklerini anlattık. Oyunumuzu önerileriniz ile geliştirmeye devam ediyoruz. Lütfen önerilerinizi ve şikayetlerinizi Destek Formu üzerinden veya Discord Sunucumuzda paylaşmaya devam edin.

Keyifli Oyunlar Dileriz!