SON KULLANICI SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ KULLANICI SÖZLEŞMESİNİ DİKKATLE OKUYUNUZ. LOKUM GAMES, İŞBU SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMENİZ HALİNDE ZULA MOBILE PLATFORMU ÜZERİNDEN SUNULAN OYUN İÇERİK/HİZMETLERİNDEN YARARLANMANIZA İZİN VERİR. AŞAĞIDAKİ “KABUL EDİYORUM” DÜĞMESİNE BUTONUNA TIKLAYARAK VE/VEYA veya PLATFORM İÇERİK VE HİZMETLERİNDEN HERHANGİ BİRİNİ KULLANARAK YAHUT ERİŞİM SAĞLAYARAK İŞBU KULLANIM ŞARTLARI’NI OKUDUĞUNUZU, ANLADIĞINIZI VE İŞBU ŞARTLARA TABİ OLDUĞUNUZU KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

1. SÖZLEŞMENİN KONUSU
1.1. İşbu Sözleşmenin konusu; LOKUM GAMES (Kısaca: “Şirket” olarak anılacaktır) tarafından www.zulamobile.com sitesindeki (Kısaca: “Siteler” olarak anılacaktır) yayınlanan, erişim sağlanan ve/veya AppStore, Google Play Store platformlarında “Zula Mobil” uygulaması ile indirilebilen (Kısaca: “Uygulamalar” olarak anılacaktır) “Zula Mobil” isimli oyun (Kısaca: “Oyunlar” olarak anılacaktır) ve bununla bağlantılı dijital içerik veya verilerin, Siteler/Uygulamalar üzerinden sunulan veya satışa konu edilen Oyunlarla bağlantılı her nevi ürün ve/veya hizmetin Siteler/Uygulamaların kullanılmasının ve/veya Oyunlar başta olmak üzere buradaki içeriklerden doğrudan veya dolaylı herhangi bir şekilde yararlanılmasının tabi olduğu kullanım şartlarının belirlenmesi ve düzenlenmesidir. Zula Mobil Gizlilik Politikası ve Davranış Kuralları, işbu Sözleşmenin ayrılmaz birer parçasıdır.
1.2. İşbu Sözleşme kapsamında, Siteler ve Uygulamalar birlikte “Oyun Platformları” veya “Platformlar” olarak anılabilecektir.
1.3. Değişiklikler. Şirket, kendi karar yetkisi dahilinde Siteler ve Uygulamalar üzerinden bu Sözleşme’nin içerdiği şartları ve Sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan Gizlilik Politikası ve Davranış Kurallarını dilediği zaman değiştirebilir, tadil edebilir, güncelleyebilir. İşbu değişiklikler Siteler ve Uygulamalar üzerinden yayınlanır yayınlanmaz geçerlilik kazanacaktır. Bu yüzden herhangi bir olası düzeltme ve revizyon durumunda bilgilendirilmek için Siteler ve Uygulamalardaki, Sözleşme ile diğer bağlantılı kural ve düzenlemeleri belirli aralıklarla gözden geçirmeyi kabul etmiş olmaktasınız. Bunlarda yapılan herhangi bir değişikliğin geçerlilik kazandığı tarihten sonra Oyunları veya diğer bağlantılı içerik ve hizmetleri kullanmanız tüm değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eğer değiştirilmiş şartlar ve koşulları kabul etmek istemiyorsanız, lütfen hemen hesabınızın kapatılması hakkında görüşmek için Şirketle bağlantıya geçin.

2. HİZMET TANIMI
Şirket Platform üzerinden ulaşabileceğiniz, Oyunlar ve Oyunlarla bağlantılı içerik, ürün ve hizmetler (“Hizmet”) sunmaktadır. Şirket gereklilik durumunda her an sitelerinin URL adresini değiştirme hakkını saklı tutar. Hizmetten faydalanmak için, gerekli parçaların kurulumunu sağlayan, internet sitelerinde mevcut olan yazılımı indirmeniz gerekmektedir (“Yazılım”). Ayrıca, hesap (“hesap”) oluşturulması, Hizmetlerden faydalanmak isteyen kişiler için zorunludur ve Şirket, İnternet Sağlayıcınızın kurulumu/kullanımı/sonlandırılmasından doğan hiçbir ücret veya ücretlendirmeden sorumlu tutulamaz. Platform Hizmetin aktif bir parçasıdır ve Platformun her türlü kullanımı, bu Sözleşme ve bağlantılı diğer Şirket kural ve düzenlemeleriyle aynı şart ve koşullarla yönetilir.

3. KULLANIM HAKKI
Bu Sözleşmenin şartlarına bağlı olarak sağlanan Hizmet, sadece sizin kişisel kullanımınız için olup Hizmetlerin kullanımı için münhasır olmayan, geri alınabilir, devredilemez lisansa tabidir. Yazılımı veya Hizmeti alt lisans olarak veremez, kiralayamaz, ödünç veremez ya da herhangi bir şekilde devredemezsiniz. Ek olarak değiştiremez, uyarlayamaz, ters mühendislik (reverse engineer) yapamaz ya da yazılımdan kaynak kodu elde edemezsiniz veya Yazılımı ya da Hizmeti bu Sözleşmede açıkça hüküm bulunan haller haricinde kullanamazsınız.

4. HESAP
(a) Nitelik. 15 yaşın altındaysanız ve Hizmetten faydalanmak istiyorsanız, aile(ler)nizin ya da vasi(ler)nizin kendi isimleriyle, söz konusu Sözleşmede yer alan tüm yükümlülükler için tam sorumluluk kabul eden bir hesap açarak kayıt sürecini tamamlayarak hesap açabilirler. Sitedeki Oyunların Üyelerin yaş gruplarına uygunluğunu denetlemek ve bu hususta karar vermek yetkisi Üyelere veya ilgili olduğu ölçüde veli/vasilerine aittir. Üyenin yaşının yasal rüşt sınırının altında olması halinde veli/vasilerine oynamayı tercih ettiği Oyunun kendi yaş grubu için uygunluğunu sorması ve onun onayı ile ilgili Oyunu oynaması veya oynamaya devam etmesi önerilmektedir. Site üzerinde sunulan Oyun içeriklerinde kullanılmak üzere edinilen her nevi aracın satış ve ediniminde işlem yapan Üyenin gerekli yasal rüştü haiz olması hukuki bir gereklilik olup bu gereği yerine getiremeyenlerin veli/vasilerinin izni ve gözetimi ile ilgili işlem ve edinimi gerçekleştirmeleri önerilmekte ve Şirket tarafından ilgili işlemler bu şekilde icra edilmiş olarak kabul edilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda belirtilen yaş sınırının altındaki çocukların bilgisayardaki her türlü hareketini kaydedebilen ve hangi sitelere girdiğini takip edebileceğiniz, sakıncalı sitelere ulaşma olasılığını en aza indirmek için kullanabileceğiniz aile koruma filtre programlarından yararlanılması tavsiye olunur.

 Üyeler bu Sözleşmede iletilen tüm faaliyetlerden sorumludur.
(b) Hesap. Hesabınız açıldığı zaman, kendinizi Şirket’e tanıtacak bir isim (hesap IDsi) seçmeniz gerekmektedir. Hesap ID’niz için farklı bir kişinin ismini, üçüncü şahısların marka, telif ve diğer şahsi haklarını ihlal eden bir ismi ya da diğer üyeleri sizin bir şirket çalışanı olduğunuza inandırabilecek bir ismi veya Şirketin kendi takdir yetkisi dahilinde uygun olmadığına inandığı bir ismi seçemezsiniz, Şirket bu nitelikte hesap IDsini silme veya değiştirme hakkını saklı tutar. Hesabınız yoluyla ve hesabınızın IDsi altında yapılan tüm faaliyetlerden tek sorumlu sizsiniz. Oluşturduğunuz hesaba, hizmetlere ulaşmak için ihtiyaç duyulacaktır.
(c) Şifre. Hesabınızı oluştururken, bir şifre seçmek zorundasınız. Şifrenizin gizliliğin sürdürülmesinden ve diğerlerine şifrenizi ifşa etmeye ya da hesabınızı ele geçirmeye/hesabınızı ve/veya hesap ID’nizi kullanmaya izin veren kendi ifşanızdan doğabilecek her türlü zarar verici sonuçtan siz sorumlusunuz. Hiçbir zaman üçüncü kişilerin şifre isteğine cevap vermemelisiniz. Şirket sizden hiçbir zaman çevrim içi veya çevrim dışı olarak şifrenizi istemeyecektir. Şifreniz sadece bağlanma süreciniz için bir yol ve zorunluluktur. KULLANICI İSMİNİZİN VE ŞİFRENİZİN GİZLİLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİNDEN VE HESABINIZ YOLUYLA YAPILAN HERHANGİ VE BÜTÜN FAALİYETLERDEN (UYGUN TÜM SATIN ALMALAR VE ÜCRETLENDİRMELER DE DAHİL) TAMAMİYLE SİZ SORUMLUSUNUZ.

Bir hesabı aynı anda sadece bir kişi kullanabilir. Hesap isminiz ve şifrenizi herhangi başka bir kişiye devretmeyeceğinizi veya kullandırmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Eğer hesabınıza sizin bilginiz ve onayınız dışında erişim sağlandığını düşünüyorsanız lütfen hemen Şirket ile iletişime geçin. Ancak hesap ismi ve şifrenizin üçüncü kişiler tarafından illegal kullanımı sizin ihmaliniz nedeni ile gerçekleşirse Şirket sorun çözümü adına sorumluluk almaz.
(d) Kayıt Yükümlülüğü. Hizmet’leri kullanmak için oluşturacağınız kayıt formuna (“Kayıt Bilgisi”) doğru, hatasız, güncel ve eksiksiz bilginizi vermeyi ve kayıt bilginizi doğru, hatasız, güncel ve eksiksiz tutmak için zamanında güncellemeyi sürdüreceğinizi kabul ediyorsunuz. Eğer herhangi bir asılsız, hatalı, güncel olmayan veya eksik ya da Şirket’in haklı sebeplerle asılsız, hatalı, güncel olmayan veya eksik olduğundan şüphelendiği bilgi verirseniz, Şirket hesabınızı askıya alma ya da sonlandırma hakkını saklı tutar ve şimdi ve gelecekteki tüm Hizmet kullanımını reddeder.
(e) Eski Üyeler. Şirket tarafından hesabı sonlandırılmış üyeler, hiçbir sebep ve hiçbir şekilde, herhangi bir başka hesap yoluyla dahil olmak üzere, Şirketin yazılı izni olmadan Hizmete erişemez.
(f) İlgili Hesap. Eğer Şirket herhangi bir hesabı sonlandırırsa, benzer bir şekilde aynı üye isimlerinin, telefon numaralarının, e-posta adreslerinin, posta adreslerinin, internet protokol adreslerinin veya kredi kartı numaralarının kullanıldığı hesapları da sonlandırabilir.

5. Hizmet ÜCRETLENDİRMESİ
İşbu Sözleşme’de belirtilen satın almalar dışında Hizmeti kullanmak ücretsizdir. İnternet bağlantınızla ilgili her türlü ücretten siz sorumlusunuz.

6. OYUN EŞYALARI ve ZULA ALTINI SATMA/SATIN ALMA (“Sanal Para”)
(a) Oyun Eşyaları ve Zula Altını veya Zula Puanı Satın Alma. Şirket zaman zaman Oyunlarda ve Platform üzerinde size satmak için kullanıcılarına çeşitli oyun eşyaları sunabilir (“Oyun Eşyası”). Ayrıca Şirket zaman zaman Oyunlarda ve Platformlar üzerinde, Oyun Eşyaları satın almada kullanılabilecek Zula Altını veya Puanı sunabilir. Eğer Oyun Eşyaları ve Zula Altını veya Zula Puanı satın almayı seçerseniz, Oyun Eşyaları ve Zula Altın veya Zula Puanın Oyunda nasıl kullanıldığını anladığınızı, Oyun Eşyaları ve Zula Altın veya Puan kullanımı ve aktarımı dolayısıyla ortaya çıkabilecek tüm sonuçlardan sorumlu olduğunuzu kabul etmiş olmaktasınız. Ek olarak, Oyun Eşyaları ve Zula Altın veya Puanın herhangi bir oyun dışı veya desteklenmeyen İnternet Sitelerinden satın alınması ve/veya satılmasının kesinlikle yasak olduğunu kabul etmiş olmaktasınız. HİZMETİN KESİLMESİ YA DA VERİLEMEMESİ DE DAHİL OLMAK FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN SATIN ALDIĞINIZ OYUN EŞYALARI VE ZULA ALTININ VEYA PUANIN GERİ İADESİ YAPILAMAZ. Bu sözleşme şartlarını kabul ederek aynı zamanda satın alınan Oyun Eşyaları, Zula Altının ve Puanın Şirketin malı olduğunu ve Şirketin mevcut/yeni Oyun Eşyalarının fiyatını, kullanım şekillerini ve süresini değiştirme hakkını saklı tuttuğunu kabul etmiş olursunuz. ÖDEME KAYNAĞINIZIN İZİNSİZ KULLANILDIĞI VE KULLANIYOR OLDUĞU TÜM YETKİSİZ ÜCRETLENDİRMELER DAHİL HESABINIZ ALTINDAKİ TÜM ÜCRETLENDİRMELERDEN TAMAMİYLE SİZ SORUMLUSUNUZ. PARA KAYNAĞINIZI DIŞARIDAN GELEN KÖTÜ VE İSTEMSİZ KULLANIMDAN KORUMAK TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR.
(b) Güvenlik ve Dolandırıcılık Önleme. Güvenlik ve dolandırıcılığı önlemek amacıyla, Şirket gereklilik durumunda Gizlilik Politikası kapsamında Oyun Eşyaları ve Zula Altının veya Puanın alıcılarının isimleri, telefon numaraları, adresleri gibi kişisel bilgilerine ihtiyaç duyabilir. Alıcıların ayrıca satışlarının gerçek ve geçerli olduğunu onaylayan bir beyan yazmasına ve imzalamasına ihtiyaç duyulabilir. Bu tarz faaliyetlerin ihmali, gereklilik halinde alıcının hesabının askıya alınmasıyla sonuçlanabilir.

7. FATURA VERİ TABANINI 3.KİŞİLERLE PAYLAŞMA
Şirket Fatura Veri Tabanını, Gizlilik Politikası kapsamında hizmet kalitesini ve verisini geliştirmek ve korumak için 3. Kişilerle paylaşabilir. Bu durumda kullanıcı bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun şekilde korunacaktır.

8. OYUNCULAR ARASI TİCARET
Sınırlama olmadan, Zula Altın, Zula Puan, hesap ID’si, hesap isimleri ve bütün oyun dışı aktarmalar dahil tüm diğer ticaret veya aktarım faaliyetleri kesinlikle yasaktır. Şirket izin verilmiş ya da yasaklanmış ticaret faaliyeti sebebiyle ortaya çıkan hiçbir kayıptan sorumlu değildir ve BU ÇEŞİT TİCARETTE YAPILAN HER TÜRLÜ YASAKLANMIŞ DAVRANIŞ DERHAL HESABIN İPTAL EDİLMESİ ŞEKLİNDE SONUÇLANABİLİR.

9. İÇERİK ve ÜYE DAVRANIŞLARI
(a) İçerik. İşbu Sözleşmeyi kabul ederek aşağıdaki hususları da kabul ediyorsunuz:
(i) Yazılımı ve Hizmeti kullanarak, grafiklere, ses efektlerine, müziğe, animasyon kökenli videolara ve metinlere (ortaklaşa, “İçerik”) ulaşabileceğinizi ve
(ii) İçeriğin diğer Üyelerin metin formatındaki katkıları dahil olmak üzere bir başka lisanslı bağımsız içerik tedarikçisinden sağlanmış olabileceğini (tüm bu tarz bağımsız içerik tedarikçilerinden bundan sonra “İçerik Tedarikçisi” olarak bahsedilecektir). Şirket, politikası gereği İçerik ön gösterimi yapmaz. Ayrıca, Şirket zorunlu olmasa da zararlı, saldırgan ve bu Sözleşmeye ters düştüğünü düşündüğü herhangi bir İçeriği silme hakkına sahiptir.
(b) İçerik Hakları. Şirket ve lisanslı İçerik Tedarikçilerinin telif ve diğer yürürlükteki yasalar gereği kendi İçeriklerinde haklara sahip olduğunu onaylamış ve bu tarz hakların İçeriğinin herhangi bir ihlali durumunda tüm sorumluluğu üstlendiğinizi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Oyun oynarken bağlandıklarınız dışında herhangi bir İçerik kullanmayacağınızı kabul ediyorsunuz.
(c) Üye İçeriği. Üyeler Platformların belirli bölümlerinde çeşitli şekillerde İçerik yükleyebilir ve yaratabilir. Aksi belirtilmediği sürece, içeriğinizi hizmet içinde herhangi bir yerde sunmanızla birlikte otomatik olarak Şirkete tüm dünya çapında telifsiz, devredilebilir, sürekli, geri dönülemez, münhasır olmayan hak ve yeniden üretim, değiştirme, uyarlama, yayınlama, tercüme, geliştirme, içerikten türeyen diğer çalışmalar, dağıtım, gösterim, diğer biçim, medya veya şu an bilinen ve daha sonra geliştirilecek olan teknoloji alanlarındaki çalışmalar için derleme ve birleştirme konularında kullanım lisans hakkı vermiş bulunuyorsunuz.
(d) Üye Davranışı. Hizmeti kullanırken, Üyeler diğer üyelerin Hizmet kullanımını veya yararlanmasını engelleyecek ya da kısıtlayacak ya da usulsüz hiçbir davranış veya iletişimde bulunamazlar. Üyeler Hizmetleri sadece yasal amaçlarla kullanacaklarını kabul etmiş olurlar. Hizmetleri aşağıdaki şekillerde kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz:
  (1) Otomatikleştirilmiş yasadışı Programlar, Kodlar ve Bilgisayarların Kullanımı. Herhangi bir yasadışı otomatikleştirilmiş programın (Örneğin üçüncü kişi bot’u), sistemlerin, teçhizatın, bilgisayarların veya kodların Oyunlarda kullanımı kesinlikle yasaktır ve Şirket’in ve üçüncü kişilerin  bu sebeple doğan her türlü zararı tazmin yükümlülüğünüz saklı kalmak üzere buna aykırılık halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluk Üyeye aittir. Şirket kendi takdiri dahilinde ve meşru bilgilere dayanarak, bu Hizmet Şartlarını ihlal ettiğini tespit ettiği tüm üyelerin üyeliklerini sonlandırabilir ve süresiz olarak men edebilir. Şirketin verdiği tüm kararlar nihai kararlardır.
  (2) Hizmet içerisinde taciz, tehdit, engelleme, hakaret, taciz istenmeyen ilgi ve bunun gibi diğer üyelere rahatsızlık edici davranışlarda bulunmak yasaktır. Şirket hiçbir şekilde sayılan eylemlere göz yummaz ve diğerlerini taciz eden her Üyenin hesabını askıya alır ya da sonlandırır. Ayrıca, ırklara, ulusal kökenlere, etnik kökenlere, dinlere, cinsiyetlere, yaşam tarzı seçimlerine, özürlere veya bu tarz diğer konulara dayanan her tür saldırı ve ayrımcılık kesinlikle yasaktır.
  (3) Cinsel içerikli görüntülerin yollanması ya da iletilmesi ve/veya gösterilmesi ve/veya bu tarz görüntülerden söz edilmesi yasaktır. Şirket saldırgan olduğuna inandığı cinsel içerikli görüntü veya diğer içeriklerin yollanması ya da iletilmesini yasaklamıştır.
  (4) Yasal olmayan, zararlı, tehdit içerikli, küfürlü, taciz içerikli, iftira niteliğinde olan, kaba, müstehcen, nefret içerikli, ırkçı, etnik açıdan veya diğer yönlerden sakıncalı her türlü içeriğin iletimi. Eğer Üyeler çevrim içi olarak müstehcen ve küfürlü dil kullanırlarsa, sembollerle veya diğer karakterlerle gizleseler bile, ya da diğer yasak davranışları sergilerlerse, uyarı alabilir veya geçici ya da süresiz olarak Oyunlardan veya Oyunların ilgili bölümlerinden çıkarılabilir ya da üyelikleri derhal sonlandırılır ve emniyet yetkilileri tarafından yürütülen hukuki mesuliyet ve/veya yasal takip ile karşı karşıya kalabilir.
(5) Benzer bozucu etkisi olan kaydırma ve yürütme eylemi. “Kaydırma” (Scrolling) ekranın, üyelerin üzerine yazabileceğinden daha hızlı ve sürekli kaymasına neden olma olarak tanımlanır.
  (6) Şirket çalışanları, monitörler, ana bilgisayarlarla sınırlı olmaksızın her tür kişiyi taklit etme. Üyelerin, Üye isimleri, üye profilleri, ses, metin veya grafik sohbeti, mesaj gönderme ya da çevrim içi yapılan her tür iletişimle sınırlı kalmaksızın yaptıkları tüm çevrim içi iletişim şekillerinde kendilerini öne süremez ve kendilerini Şirket çalışanı olarak tanıtamazlar. Şirket çalışanı gibi davranmak hesabın derhal sonlandırılmasına neden olur.
  (7) Sohbet alanlarında, oyun alanlarında, ilan tahtalarında veya Hizmetin diğer alanlarında “bozucu davranış” sergileme. Bozucu davranış Hizmet alanında bilinçli olarak normal diyalog akışına girmekle sınırlı olmamakla birlikte, buna dahildir. Ayrıca bozucu davranışa reklam ilanları, teklifleri ve reklamlarda, sınırlı olmamakla birlikte, dahildir.
8) Zincirleme mesajlar ve postalar ve piramit pazarlama şemaları yollama veya iletme. Bu tarz materyaller Hizmetlerde gereksiz yük olarak yer tutarlar ve çoğu kullanıcı tarafından sıkıntı olarak kabul edilirler. Bazı belli zincirleme mektup ve piramit pazarlama şemaları aynı zamanda yasal değildir. Bu tarz yasaklı hareketlere, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir ürün ya da hizmet sunan ve zincirleme mektup yapımına dayanan posta ve mesajlar da dahildir.
  (9) İstenmeyen reklam, tanıtım materyalleri veya diğer teklif türlerinin yollanması veya iletilmesi. Hizmetler, diğer üyelere istenmeyen reklam, tanıtım materyalleri veya diğer teklif türleri yollamak için kullanılamaz. Üyeler, Şirket hizmetlerini söz konusu üyelerin açık izni olmadan üye adları “toplamak” için kullanamaz. Şirket, Şirket üzerinden veya Şirket yoluyla gönderilen toplu e-posta tekliflerini engelleme ve/veya filtreleme hakkını saklı tutar.
  (10) Herhangi bir işletme esası, hesap veya diğer çevrim içi hizmet kuralını ihlal etme. Üyeler Hizmetin sunulması ile ilgili olarak, internet hizmet sağlayıcısı da dahil üçüncü kişiler tarafından Üyelere getirilen kurallara uymayı ayrıca kabul ederler.
  (11) İsteyerek ya da istemeyerek yürürlükteki herhangi bir ulusal veya uluslararası kanun ve kuralın ihlali.
  (12) Şirketin değiştirmesi için özellikle yetki vermediği üyelerin herhangi bir dosyayı değiştirmesi. Söz konusu hak sahibinin açık izni olmadan herhangi bir kişinin veya kuruluşun haklarına (mülkiyet, fikri sına haklar da dahil) tabi olan materyal kullanımı yasaktır ve Üyelerin hesaplarının sonlandırılması ve olası hukuki ve/veya cezai sorumlulukla sonuçlanır.
  (13) Tek bir adrese birçok istenmeyen e-posta, (spamming) yollamak yasaktır. Şirket hangi davranış şekillerinin “spamming” olarak adlandırılacağına karar verme hakkını saklı tutar ve hesaptaki spamming eylemleri için hukuki veya cezai yollara başvurabilir. Şirketin kendi takdiri dahilinde herhangi bir uyarıda bulunmaksızın Hizmet üzerindeki herhangi bir davranışı önlemek veya kesmek için gerekli gördüğü adımları atabileceğini kabul etmiş oluyorsunuz.
(e) Hile Programları. Şirket macros, bots, veya mouse emulators vb. hile programlarının kullanımına izin vermez.
(f) Program Açıklarının İstismarı. Tüm Üyelerin Oyunlarda, Platformların sistemi içerisinde herhangi bir program açığını istismar etmesi yasaklanmıştır. Herhangi bir ihlal hesabın sonlandırılması ile sonuçlanabilir.
Yukarıdaki bentlerde sayılan hususlar da dahil işbu Sözleşmede düzenlenen Üye yükümlülüklerinin ihlali halinde, Üye, hesabının Şirket tarafından derhal askıya alınacağını veya iptal edileceğini, bu sebeple, Şirketten hiç bir hak talebinde bulunmayacağını kabul eder. Üyenin sayılan yükümlülükleri ihlal etmesi halinde, Şirket’in ve üçüncü kişilerin söz konusu ihlal sebebiyle doğan her türlü zararı tazmin yükümlülüğü saklı kalmak üzere, tüm hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Üyeye aittir.

Zula üyeliğinize son vermesi yada Zula’yı silmesi durumunda Lokum Games’ten herhangi bir hak talep etmeyeceğini beyan eder. Üyeliği sona erdirmeniz ve yazılı olarak talep etmeniz halinde yasal olarak tutması için hukuki sebep olmaması durumunda işbu gerekli veriler dışında size ait verileri, sizin yazılı talebiniz halinde yok etmeyi veya silmeyi veya anonim hale getirmeyi taahhüt eder. Zula, kullanım koşullarının ihlâli halinde Zula'nın kullanımına son verme, kişisel sayfayı kapatma; sizin sisteme yükledikleriniz bilgileri ve içerikleri siz de dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını ve herhangi bir resmi makamdan diğer Kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya sistemin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yapıldığının tespit edilmesi halinde veya yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını ve Kullanıcı aleyhine dava veya hukuki takip yoluna başvurma hakkı ile gerekli gördüğü tedbirleri alma hakkını saklı tutar.
Kullanıcı, Zula’ya erişim sağlamak ve Lokum Games ürün ve/veya hizmetlerinden yararlanılması amacıyla oluşturduğu her nevi kullanıcı hesaplarının ve bu hesapların içerdiği nick name, profil resmi, ad-soyad, yaş, bölge, kayıt bilgileri, cinsiyet, favori oyunlar, arkadaş listesi, rütbe vb. bilgi ve içeriklerin bu sözleşmeye uygun şekilde olmak üzere arama motorlarında ve site içeriği vasfında olmak üzere 3. kişiler tarafından yapılan aramalarda görüntülenebilir ve erişilebilir nitelikte olduğunu kabul ve taahhüt eder.
Zula’daki tüm karakterler, silahlar gibi her türlü ürün hayal ürünü olup, gerçek kişilerle ve nesnelerle tesadüfi benzerlikler içerebilir. Kullanıcılar, sitede sunulan ürün ve/veya hizmetlerden yararlandıkları sırada, herhangi bir üçüncü kişinin fikri mülkiyet hakkı başta olmak üzere herhangi bir hakkını ihlal edici isim, işaret, sembol veya logoları kullanmayacaklarını, 3. Kişi veya kurumların hak ve yetkilerini ihlal eder eylem veya işlemlerde bulunmayacaklarını, yasalara aykırı eylem veya işlemler tesis etmeyeceklerini, aksi durumun tespiti halinde Lokum Games’in kullanıcı ve hesaplarına dair her nevi geçici veya sürekli tedbiri tatbik yetkisini haiz olduğunu kabul ve taahhüt ederler.

10. GİZLİLİLİK
Kişisel bilgilerinizin kullanımını ve korunmasını kapsayan, Platformlar üzerinden erişim sağlayabileceğiniz Gizlilik Politikamız işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

11. EBEVEYN KILAVUZU
Hizmetlerimizin kullanımı sırasında çocuklar için uygunsuz veya her yaştan bazı kullanıcılar için saldırgan dil veya diğer materyaller Hizmet yoluyla ulaşılabilir olabilir. Şirket diğer kullanıcıların, ailelerin ve vasilerin uygunsuz bulabileceği veya herhangi bir kullanıcının nahoş bulabileceği İçerik sağlamayacaklarını ya da içeriğe ulaşmayacaklarını garanti edemez. Şirket, prensip meselesi olarak, hiçbir oyuncu tarafından aktarılan materyallerin ve haberleşmelerin içeriğini önceden görüntülemez.

12. HİZMETİN KESİLMESİ
(a) Şirket zaman zaman bakım çalışmaları yapmak için düzenli olarak belirlenmiş aralıklarla ya da önceden uyarıda bulunarak veya bulunmadan Hizmeti kesme hakkını saklı tutar. Şirketin herhangi bir hizmet kesintisi, hizmette gecikmesi ya da herhangi bir sebeple performans hatasından sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş oluyorsunuz.
(b) Hizmetin, Şirketin kontrolü dışında da kesilebileceğini ve istediğiniz zaman Hizmete ya da hesabınıza erişebilmenizin garanti edilmediğini kabul etmiş bulunuyorsunuz. Şirket makul kontrolü dışındaki hizmet kesilmesi, gecikmesi ya da herhangi bir sebeple performans hatasından sorumlu tutulamaz.
(c) Şirket bu hususta (a) ve (b) paragraflarında açıklanan durumlar ve herhangi bir Hizmet kesilmesi nedeniyle Oyunların Eşyalarının ve Zula Altının veya Puanın satın alımlarının tümü ya da bir kısmını geri vermek zorunda değildir.

13. SORUMLULUK KISITLAMASI
Platformun, Hizmetin, yazılımın, içeriğin, Oyunların ve tüm diğer hizmetlerin “olduğu gibi” ve “olduğu kadar” ilkesi ile sağlandığını ve bunları kullanmanızın tamamen sizin riskiniz ve sorumluluğunuza olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz. Diğer hizmet sağlayıcıları ve Şirket, ticari elverişlilik, belirli bir amaç için elverişlilik, fikri mülkiyet ve diğer hak ihlallerinin bulunmaması da dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın tüm teminatlardan açıkça veya zımni olarak feragat eder. Şirket ve tüm diğer hizmet sağlayıcısı müşterileri hizmetin sizin gereksinimlerinizi sağlayacağının ya da hizmetin kesilmeden, zamanında, güvenli ve hatasız olacağının garantisini vermez. Şirket ve tüm diğer hizmet sağlayıcı müşterileri hizmetlerin kullanımı, bilgilerin kalitesi, kullanımın güvenirliği ya da doğruluğunun, ürünler, hizmetler veya hizmet yoluyla elde edilen ya da satın alınan diğer materyallerin beklentilerinizi karşılayacağının garantisini ve beyanını vermez. Şirket, yazılımındaki hataların düzeltileceğinin veya sunulduğu internet sitelerinde ya da sunucusunda virüsler ve diğer zararlı unsurların olmadığının garantisini vermez. Hizmet yoluyla alınan ya da indirilen her materyal ve/veya diğer verilerin kendi kararınız ve riskiniz olduğunu ve bu tarz materyal ya da verileri indirmekten dolayı bilgisayar sisteminizin maruz kaldığı her türlü kayıp ve hasarın tek sorumlusunun siz olduğunuzu biliyor ve kabul ediyorsunuz. İster yazılı ister sözlü olsun tarafınızdan Şirketten ya da herhangi bir diğer hizmet sağlayıcısı müşterisinden veya hizmet yoluyla alınan hiçbir tavsiye ya da bilginin Sözleşme şartlarında açıkça belirtilmediği sürece garantisi yoktur. Şirket, Uygulamalar aracılığı ile talep edilen iade işlemlerinde usulsüzlük ve suistimal olduğuna karar verirse, iade işlemini reddetme ve hesabın kullanımını sonlandırma hakkını saklı tutar. Yukarıdaki hükümlerle sınırlandırılmaksızın, Şirket Hizmetin, yazılımın veya Oyunların sürekliliğini, hatasız olmasını, güvenliğini ya da virüs içermeyeceğini garanti edemez ve Şirketin yukarıda bahsedilenleri sağlamadaki başarısızlığından dolayı ücret iadesi almaya hakkınız olmadığını anlamış kabul ediliyorsunuz.

14. SANSÜRLENMEMİŞ BİLGİLER
İnternet üzerindeki materyaller ve içeriğin üçüncü kişiler (mesaj panoları/forumları gibi) tarafından yaratılabileceğini ve sürdürülebileceğini ve bu tarz materyallerin bölümlerinin cinsel içerikli, müstehcen, saldırgan ya da yasadışı olabileceğini anlamış olduğunuzu kabul ediliyorsunuz. Şirket, üçüncü kişilerin hizmet yoluyla erişiminden gelen hiçbir materyalden ötürü, doğrudan ya da dolaylı olarak, hiçbir kişi veya kuruma karşı sorumlu tutulamaz. İnterneti ve hizmeti genel olarak kullanmanızdan doğan tüm risk ve sorumluluk size aittir. Şirket, her ne şekilde sağlanırsa sağlansın üçüncü kişilerin materyallerini içeren içerikler hakkında her bir ve tüm sorumluluktan feragat eder.

15. FİKRİ SINAİ HAKLAR
Zula Mobile tarafından kullanıcı, üye ve ziyaretçilere sunulan ve burada sayılanlarla sınırlı olmaksızın, her nevi oyun, içerik, materyal, doküman, bilgi, grafik, tasarım, ürün, oyun içi hesaplar, oyun içi ürünler, e-mail hizmetleri, yazılım, güncelleme ve diğer benzer servisler yürürlükte bulunan Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili diğer mevzuat ve üçüncü kişiler ve uygulandığı ölçüde, Şirket arasında akdedilen sözleşmeler uyarınca hukuken korunmakta olup bu maddede sayılan maddi ve gayrı maddi her nevi unsurların, varlıkların ve/veya sujelerin tamamı bizatihi ve münhasıran Lokum Games’ in mülkiyetindedir, bunların izinsiz ticari kullanımı gerek mülkiyet gerekse de marka haklarının ihlalidir ve bu ihlal halinde Şirketin her türlü dava ve tazminat hakkı saklıdır.

Platformlar üzerinden edinimini gerçekleştirdiğiniz hiçbir içerik veya Hizmet size bunlar üzerinde mülkiyet hakkı vermez. Platformlara konu içerik ve Hizmetlerin kullanım ve geçerlilik sürelerine, kullanımın sonlandırılmasına ilişkin karar verme hak ve yetkisi münhasıran Şirkete aittir. İşbu içerik ve Hizmetlerin tamamını özelliklerine, tabi olduğu kullanım şartlarına, Şirket tarafından belirlenecek olan ilkelere ve yasal düzenlemelere uygun şekilde kullanmak zorundasınız.

Oyunlara ilişkin hiçbir materyal, içerik, yazı, metin, resim, logo, derleme ve/veya çizimler gibi unsurlar Şirketin önceden yazılı izin olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz. Eğer bunun için izin almak isterseniz, bu şartlar hakkında sorularınız varsa ya da Şirketten lisanslı materyaller hakkında bilgi almak isterseniz, [email protected] kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Zula’daki unsurların Lokum Games’in yazılı izni olmaksızın 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu marka hükümleri , 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu eser hükümleri ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu haksız rekabet hükümleri gibi ilgili mevzuat hükümlerinde yer bulan müstesna hükümler haricinde kişisel veya ticari hiçbir faaliyetinde, gelir elde etme amacı olup olmadığına bakılmaksızın, kullanmayacağını, kullandırmayacağını, bu neviden eylem veya girişimleri desteklemeyeceğini; mezkur kullanımlar veya bunların kapsamında sunulan başka ürün ve/veya hizmetleri edinmeyeceğini, edinmesi halinde dahi bunları Zula’da yahut Zula’da sunulan ürün ve/veya hizmetlerle bağlantılı şekilde kullanmayacağını, aksi durumun tespiti halinde Zula’nın kullanıcı hesap veya işlemleri hakkında her nevi hukuki, teknik veya idari tedbir yahut kısıtlamayı uygulama hak ve yetkisi bulunmaktadır.

16. TAZMİNAT
İşbu Sözleşmeyi ihlal etmeniz halinde, Şirketin talebi doğrultusunda, Şirketi, hissedarlarını, ortaklarını, iştiraklerini, yöneticilerini, memurlarını, çalışanlarını, danışmanlarını ya da tedarikçilerini, dağıtımcılarını, içerik tedarikçilerini ve hizmet sunan diğer üçüncü kişileri tüm zararlardan, sorumluluklardan, kayıplardan, yargılardan, iddialardan mahsun kılacağınızı, Şirketin veya adı geçen üçüncü kişilerin maruz kaldığı veya kalması muhtemel veya Hizmeti kullanımınızdan veya sizin tarafınızdan bu Sözleşmenin ihlalinden kaynaklanan sonucu karşılamak için katlanacağı ya da ödemek, savunmak, anlaşmak zorunda kalacağı dava haklarından ve avukatlık ücreti ve masrafları dahil tüm giderlerden münhasıran sorumlu olacağınızı, ve her halükarda Şirketin ve anılan kişilerin zararını ödemeyi veya zarar görmesini engellemeyi kabul etmiş bulunuyorsunuz.

17. İPTAL
Eğer bu Sözleşmeyi ihlal eder veya kasten herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal ederseniz, ya da bize verdiğiniz herhangi bir bilgiyi doğrulamak veya belgelemek mümkün değilse, ya da kendi takdirimiz dahilinde, Oyun esnasında Davranış Kurallarında veya Sözleşmede tarif edilen oyun ruhunun uygunsuzluğu ve/veya ihlaline karar verirsek Şirket bu Sözleşmeyi (Yazılım lisansı ve hesap da dahil olmak üzere) herhangi bir bildirime gerek duymaksızın derhal aslıya alabilir veya sonlandırabilir. Eğer Şirket bu Sözleşmeyi her ne şekilde olursa olsun sonlandırırsa, Oyunların Eşyaları, Zula Altını veya Zula Puanı için harcanan ücretlerin iadesi olmaksızın hesabınıza erişiminizi kaybedersiniz. Hizmet veya hesabınız her ne nedenle ya da ne kadar süre iptal edilmiş veya sonlandırılmış olursa olsun, tarafınızca satın alınan hiçbir Oyun Eşyası, Zula Altını ve Zula Puanı için yaptığınız masrafa ilişkin size geri ödeme yapılmayacaktır. Bu durumda, Şirketten hiç bir hak talebinde bulunmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Zula üzerinden yapılan her nevi işlem ve işlem bedelleri kullanıcının tasarruf ve sorumluluğundadır. Kullanıcı siteden sunulan ödeme işlemlerine ilişkin seçeneklerden kendisinin karar verdiği ve uygun bulduğunu kullanabilir. Kullanıcının bu ödeme alternatifi seçeneğin tabi olduğu teknik ve prosedürel kurallara uygunluğunu sağlama mükellefiyeti bizatihi kendisine aittir. Siteden ücret mukabili sunulan ürün ve/veya hizmetler Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca elektronik ortamda anında ifa ve teslim edilen mahiyette olup bu ürün ve/veya hizmetler bakımından Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15/1-ğ gereği cayma hakkı kullanılamaz.

18. UYGULANACAK HUKUK ve YETKİLİ MAHKEME
Lokum Games üzerinden yapılan reklamların içerik ve etkilerinden Lokum Games sorumlu değildir. Lokum Games güvenlik ilkelerini değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar. Kullanıcı, üye ve ziyaretçiler bu bilgilerin kendilerince tebellüğ edildiğini; bu ilkeleri ve bunlardaki değişiklik ile güncellemeleri bilip kabul ettiklerini beyan eder.


İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde Lokum Games ticari defter ve elektronik kayıtları HMK madde 193 gereği münhasır delil vasfında olmak üzere kabul edilmiştir.
İşbu Sözleşme Türk Hukukuna tabidir. İşbu Sözleşmeye ilişkin her türlü uyuşmazlığın hallinde İstanbul (Çağlayan) mahkemeleri ve icra dairleri münhasıran yetkilidir.